New State and Deputy Ministers sworn in

cd;sl wdKavqfõ rdcH yd ksfhdacH wud;Hjreka fukak

cd;sl wdKavqfõ rdcH yd ksfhdacH wud;Hjreka Èjqreï§fï lghq;= fïjk úg ckm;s ffu;%smd, isßfiak uy;d bÈßfha§ wdrïN ù ;sfí'

ckm;s f,alï ld¾hd,fha§ th meje;afjk w;r tfia Èjqreïfok whf.a f,aLkh my; mßÈh'




24-úfoaY /lshd ksfhdacH wud;H - isßmd, .ï,;a
http://picture.gossiplankahotnews.com/2015/09/new-state-and-deputy-ministers-swearing.html

State Ministers:

1. A. H. M. Fowzie – National Integration
2. Dilan Perera – Highways
3. T. B. Ekanayake – Lands
4. Priyankara Jayaratne – Law and Order & Prison Reforms
5. Lakshman Yapa Abeywardena – Finance
6. Ravindra Samaraweera – Labour and Trade Union Relations
7. V. Radhakrishnan – Education
8. Palitha Range Bandara – Skills Development & Vocational Training
9. Dilip Wedaarachchi – Fisheries & Aquatic Resources
10. Niroshan Perera – National Policy and Economic Affairs
11. Ruwan Wijewardene – Defence
12. M.L.A.M. Hizbullah – Rehabilitation and Resettlement
13. Mohan Lal Grero – University Education
14. Sujeewa Senasinghe – Development Strategy and International Trade
15. Wasantha Senanayake – Irrigation and Water Management
16. Vijayakala Maheswaran – Child Affairs
17. Wasantha Aluwihare – Agriculture
18. Sudarshani Fernandopulle – City Planning and Water Supply
19. Champika Premadasa – Industries and Commerce

 Deputy Ministers:

1. Sumedha G. Jayasena - Sustainable Development & Wildlife
2. Susantha Punchinilame – Public Administration and Management
3. Ameer Ali – Rural Economic Affairs
4. Lasantha Alagiyawanna – Megapolice and Western Development
5. Indika Bandaranaike – Housing and Construction
6. Dulip Wijesekara – Postal Services and Muslim Affairs
7. Lakshaman Wasantha Perera – Plantation Industries
8. Nishantha Muthuhettigama – Ports and Shipping
9. Faizal Kasim – Health, Nutrition and Indigenous Medicine
10. Dunesh Gankanda – Disaster Management
11. Dr. Harsha de Silva – Foreign Affairs
12. Ashoka Abeysinghe – Transport
13. Arundika Fernando – Internal Affairs
14. Ranjan Ramanayake – Social Empowerment & Welfare
15. Ajith P. Perera – Power and Renewable Energy
16. Nimal Lansa – Tourism Promotion and Christian Affairs
17. Anoma gamage – Petroleum and Petroleum Gas
18. Eran Wickramaratne – Public Enterprise Development
19. Tharanath Basnayake – Telecommunication and Digital Infrastructure
20. Karunarathna Paranawithana - Local Government and Provincial Councils

Gossip Lanka Hot News Previous News Archive

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...