Loading...

2016 G.C.E. A/L exam: Best results in the island

2016 Wiia fm< úNd.fhka ,xldfjkau jeäu ,l=Kq ,nd.;a isiqka fukak

2016 wOHdmk fmdÿ iy;sl m;% Wiiafm< úNd.fha m%;sM, óg iq¿ fudfyd;lg fmr ksl=;al<d'
fujr Wiia fm< úNd.fha .‚; wxYfhka Èjhsfka m<uq ia:dkh ,ndf.k ;sfnkafka l=reKE., u,shfoaj nd,sld úoHd,fha wudhd O¾uisß YsIHhdjhs'

.‚; wxYfha fojeks ia:dkh ysñlrf.k we;af;a .d,a, ßÉukaâ úoHd,fha p;=r chixl isiqjd jk w;r f;jeks ia:dkh ysñlrf.k ;sfnkafka fld<U frdah,a úoHd,fha Èu,a ;kql isiqjdhs'
úoHd wxYfhka Èjhsfka m<uq ia:dkh ysñlrf.k ;sfnkafka ud;r rdyq, uyd úoHd,fha ksi,a mqkaisß isiqjd jk w;r fojeks ia:dkh ysñlrf.k ;sfnkafka lskakshd udOH úoHd,fha isiqjdh'

úoHd wxYfhka Èjhsfka f;jeks ia:dkh ysñlrf.k ;sfnkafka l,auqfka uyd úoHd,fha P Clerin Dilujan - Carmel Fathima isiqúhhs'

jd‚c úIh Odrdfjka Èjhsfka m%:u ia:dkh ysñlrf.k we;af;a wdkkao úoHd,fha uqÈ; wl,xl rdcmlaI isiqjd jk w;r fojeks ia:dkh Tks,a úkaÿ, fmf¾rd ysñlrf.k we;s w;r Tyq fld<U Ydka; fcdaYma úoHd,fha bf.kqu ,enQjd'

jd‚c úIh Odrdfjka Èjhsfka f;jeks ia:dkh ysñlrf.k we;af;a ysÕ=‍rlaf.dv wdkkao nd,sld úoHd,fha ksmqks OkxckS rEmisxy isiqúhhs'

fujr Wiia fm< úNd.fha l,d wxYfhka Èjhsfka m<uq ia:dkh ysñlrf.k ;sfnkafka uykqjr Wiia nd,sld úoHd,fha bka§jÍ .jrïudk isiqúhhs'

l,d wxYfhka Èjhsfka fojeks ia:dkh uksmdhs yskaÿ úoHd,fha  K Pathmanathan isiqjd jk w;r l,d wxYfhka Èjhsfka f;jeks ia:kh ysñlrf.k we;af;a lsßn;af.dv úydruydfoaù nd,sld úoHd,fha wukaod mdró isiqúhhs'

tys oñ< uOHfha m%:u ia:dkh ysñlrf.k we;af;a  hdmkh uksmdhs yskaÿ úÿyf,a moaukdoka l=remfrIdka  YsIHdhd úiska'

fujr Wiia fm< úNd.fha bxðfkare ;dlaIKfõoh úIh Odrdfõ Èjhsfka m%:uhd hdmkh pqkakdlï ialkaojdfrdaoh úoHd,fha lkl iqkaorï c;=¾icdka isiqjd úiska ysñlrf.k ;sfnkjd'

2016 A/L Best Results:

Physical Science

1. Amaya Darmasiri - Maliyadeva Girls’ College, Kurunegala
2. Chathura Jayasanka – Richmond College, Galle
3. Sawindu Dimal Thanuka – Royal College, Colombo

Biology

1. R.A. Nisal Punsara - Rahula College, Matara
2. Roshane Akthar - Kinniya Madya Maha Vidyalaya
3. Klerin Dilujan - Carmel Fatima College, Kalmunai

Commerce

1. Akalanka Rajapaksa - Ananda College, Colombo
2. Vindula Perera – St. Joseph’s College, Colombo
3. Nipuni Rupasinghe – Ananda Balika Vidyalaya, Hingurakgoda

Arts

1. Indeevari Gawarammana - Girls’ High School, Kandy
2. P. Kurupareshan – Hindu College, Manipai
3. Amanda Paramee - Viharamahadevi Balika Vidyalaya, Kiribathgoda

Engineering Technology

1. J. Kanakasundaram - Skandavarodaya College, Chunnakam
2. Nisal Kobbekaduwa – Govt. Science College, Matale
3. A. Ranatunga – Ratnawali Balika Vidyalaya, Gampaha

Bio Systems Technology

1. Malithi Dilrangi - Swarnajayanthi Maha Vidyalaya, Kegalle
2. M. Thatharani – Devi Balika Vidyalaya, Colombo
3. Ilyas Pathima - Fathima Balika Maha Vidyalaya, Oddamavadi

Other

1. T. Ekanayake - Musaeus College, Colombo
2. D. Karunaratne – private candidate
3. Lahiru Sasanka – private candidate

Gossip Lanka Hot News Previous News Archive

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Loading...